StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

Z racji  sezonu urlopowego wszystkim Drogim Parafianom na
czas wypoczynku życzymy samych słonecznych chwil, regeneracji sił i radości
w promieniach Bożej łaski. Szczęść Boże.

18 Niedziela Zwykła 2.08.2015

Dzisiaj o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańca świętego.
We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
W czwartek święto Przemienienia Pańskiego.

6.08.2015 z Wawelu wyrusza
Piesza Pielgrzymka Krakowska
na Jasna Górę.

W piątek Msza św. z koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
Jest to I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w godz. 14.30-15.00 i 17.00 - 18.00.
Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
W sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne naszej parafii.

Prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafian z ulic:
ul. A4, numery: 1, 2, 3, 4, 5, 9, 11;
ul. A5 numery: 1, 2, 6, 8, 10, 12, 14, 16.
Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.
Msza św. za ofiarodawców na sprzątanie i przebudowę kościoła będzie we wtorek o godz. 18.00

W sierpniu w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12.00.
Msze św. w tygodniu wg podanych intencji mszalnych.

Kancelaria parafialna w tym miesiącu czynna
w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godz. 18.30-19.30,
we czwartek w godz. 17.00-18.00.

Przypominamy o wakacyjnym
konkursie fotograficznym,
gdzie motywem przewodnim są anioły.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlop życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl

Poniedziałek - 3 .08.
za Parafian

Wtorek –4.08.
za ofiarodawców na remont i sprzątanie kościoła

Środa –5.08
+Zofia Nowak, m. Jan, s. Franciszek

Czwartek- 6.08
za Zmarłych wypominanych

Piątek-7.08
+Helena i Dariusz
18.00 +Maria i Józef Cichy, s. Jan, Stanisław Sander

Sobota – 8.08
+Władysława Kowalska, od mieszkańców bl. nr 3

Niedziela – 9.08
+Barbara i Józef Ciaćma
9.00 +Stefania o Józef Zdybał, c. Helena, s. Stanisław, s. Aleksander
10.30 w 25 rocz. ślubu Elżbiety i Piotra Jasiewicz
16.00 +Alicja Szwaronóg, od rodz. Sochów z Bolesława

Czytania na niedzielę 2.08.2015.

I czytanie:
(Wj 16,2-4.12-15)
I zaczęło szemrać na pustyni całe zgromadzenie Izraelitów przeciw Mojżeszowi i przeciw Aaronowi. Izraelici mówili im: Obyśmy pomarli z ręki Pana w ziemi egipskiej, gdzieśmy zasiadali przed garnkami mięsa i jadali chleb do sytości! Wyprowadziliście nas na tę pustynię, aby głodem umorzyć całą tę rzeszę. Pan powiedział wówczas do Mojżesza: Oto ześlę wam chleb z nieba, na kształt deszczu. I będzie wychodził lud, i każdego dnia będzie zbierał według potrzeby dziennej. Chcę ich także doświadczyć, czy pójdą za moimi rozkazami czy też nie. Słyszałem szemranie Izraelitów. Powiedz im tak: O zmierzchu będziecie jeść mięso, a rano nasycicie się chlebem. Poznacie wtedy, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem. Rzeczywiście wieczorem przyleciały przepiórki i pokryły obóz, a nazajutrz rano warstwa rosy leżała dokoła obozu. Gdy się warstwa rosy uniosła ku górze, wówczas na pustyni leżało coś drobnego, ziarnistego, niby szron na ziemi. Na widok tego Izraelici pytali się wzajemnie: Co to jest? - gdyż nie wiedzieli, co to było. Wtedy powiedział do nich Mojżesz: To jest chleb, który daje wam Pan na pokarm.

II czytanie:
(Ef 4,17.20-24)
To zatem mówię i zaklinam was w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie, z ich próżnym myśleniem, Wy zaś nie tak nauczyliście się Chrystusa. Słyszeliście przecież o Nim i zostaliście pouczeni w Nim - zgodnie z prawdą, jaka jest w Jezusie, że - co się tyczy poprzedniego sposobu życia - trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.

Ewangelia:
(J 6,24-35)
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: Rabbi, kiedy tu przybyłeś? W odpowiedzi rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec. Oni zaś rzekli do Niego: Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże? Jezus odpowiadając rzekł do nich: Na tym polega dzieło /zamierzone przez/ Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał. Rzekli do Niego: Jakiego więc dokonasz znaku, abyśmy go widzieli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: Dał im do jedzenia chleb z nieba. Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu. Rzekli więc do Niego: Panie, dawaj nam zawsze tego chleba! Odpowiedział im Jezus: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.

Misyjne Drogi            gmina Zielonki               Światowe Dni Młodzieży w Krakowie