StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

Z racji  sezonu urlopowego wszystkim Drogim Parafianom na
czas wypoczynku życzymy samych słonecznych chwil, regeneracji sił i radości
w promieniach Bożej łaski. Szczęść Boże.

14 Niedziela Zwykła 16.07.2016

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne inwestycje.
Podziękowanie dla nowożeńców za dekorację kościoła.

W związku z organizacją
Światowych Dni Młodzieży
zapraszamy na spotkanie rodziny,
które przyjmują pielgrzymów
.

spotkanie dziś po Mszy św.
o godzinie 16.00.
Takie spotkanie będzie także
w przyszłą niedzielę, dla tych,
którzy dzisiaj nie mogą być.
Serdecznie zapraszamy.

Chcemy na powitanie pielgrzymów w poniedziałek 25 lipca przygotować poczęstunek.
Prosimy chętnych o przyniesienie ciast. Najlepiej w poniedziałek przed południem,
ale może też być w niedzielę popołudniu.
Zapraszamy także do pomocy w przygotowaniach.

Środa - wspomnienie św. Czesława, prezbitera
Piątek – wspomnienie św. Marii Magdaleny. O godz. 15.00 Msza św.
z koronką do Miłosierdzia Bożego.
Sobota - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów mechanicznych
z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
Ofiary złożone przy okazji będą przeznaczone na fundusz wspierający zakup środków transportu dla misjonarzy.

Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie kościoła.
O ofiary na ten cel w tym tygodniu prosimy mieszkańców
Bosutowa z ul. Kosynierów i Krakowskiej
numery 1,10, 10, 102, 104, 106, 11-15.

Prosimy o sąsiedzkie pozbieranie ofiar i przekazanie ich do zakrystii do piątku.
Za ofiarodawców tego tygodnia będziemy się modlić we wtorek w czasie Eucharystii.
Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.

Konkurs fotograficzny

Ogłaszamy wakacyjny konkurs fotograficzny.
Tematem są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Rozstrzygnięcie i wystawa we wrześniu.
Zapraszamy serdecznie

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz odwiedzania strony internetowej naszej parafii:
www.parafia-wegrzce.pl oraz profilu na facebook'u.

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. w niedzielę,
w tygodniu oraz godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

Intencje mszalne:

Poniedziałek – 18.07.
1. za parafian
2. w 57 rocznicę ślubu Haliny i Tadeusza, dziękczynna z prośbą o Boże bł.

Wtorek – 19.07.
za ofiarodawców

Środa – 20.07.
w 28 rocznicę ślubu Anny i Bogusława, dziękczynna z prośbą o Bożą opiekę

Czwartek – 21.07.
+ Zofia Wicher (od rodziny Handerków ze Szczurowej)

Piątek – 22.07.
++ Jan i Antonina Limanówka
18.00 1.+ Klara Bubka (od rodziny Plewniaków) 2. + Czesław Perski

Sobota – 23.07.
+ Włodzimierz Bogacz

Niedziela – 24.07.
w 23 rocznicę ślubu Bogumiły i Henryka, dziękczynna z prośbą o Boże bł.
9.00 w 46 rocznicę śluby Heleny i Czesława, dziękczynna z prośbą o Bożą opiekę
10.30 ++ Julian Bąk, Adam Ryś
16.00 dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego

Czytania na niedzielę 16.07.2016

I czytanie:
Rdz 18, 1-10a
Pan ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre, gdy ten siedział u wejścia do namiotu w najgorętszej porze dnia. Abraham spojrzawszy dostrzegł trzy ludzkie postacie naprzeciw siebie. Widząc je u wejścia do namiotu podążył na ich spotkanie.
A pokłoniwszy się im głęboko, rzekł: «O Panie, jeśli jestem tego godzien, racz nie omijać swego sługi! Przyniosę trochę wody, wy zaś raczcie obmyć sobie nogi, a potem odpocznijcie pod drzewami. Pozwólcie też, że pójdę wziąć nieco jedzenia, abyście się pokrzepili, zanim pójdziecie dalej, skoro przechodzicie koło sługi waszego». A oni mu rzekli: «Uczyń tak, jak powiedziałeś».
Abraham poszedł więc spiesznie do namiotu Sary i rzekł: «Prędko zaczyń ciasto z trzech miar najczystszej mąki i zrób podpłomyki». Potem podążył do trzody i wybrawszy tłuste i piękne cielę, dał je słudze, aby ten szybko je przyrządził. Po czym wziąwszy twaróg, mleko i przyrządzone cielę, postawił przed nimi, a gdy oni jedli, stał przed nimi pod drzewem.
Zapytali go: «Gdzie jest żona twoja, Sara?». Odpowiedział im: «W tym oto namiocie». Rzekł mu jeden z nich: «O tej porze za rok znów wrócę do ciebie, twoja zaś żona Sara będzie miała wtedy syna».

II czytanie:
Kol 1, 24-28
Bracia:
Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. Jego sługą stałem się według zleconego mi wobec was Bożego włodarstwa: mam wypełnić posłannictwo głoszenia słowa Bożego.
Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym, którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan.
Jest nią Chrystus pośród was – nadzieja chwały.
Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie.

Ewangelia:
Łk 10, 38-42
Jezus przyszedł do pewnej wsi. Tam niejaka niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».
A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

Misyjne Drogi            gmina Zielonki               Światowe Dni Młodzieży w Krakowie