StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

22 Niedziela Zwykła 30.08.2015

We wtorek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.
Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 18.00.
Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
W czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w godz. 6.00-7.00, 14.30-15.00 i 17.00-18.00.
Msza św. z koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
W tym dniu nasza parafia została poproszona do adoracji Najświętszego Sakramentu
w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
.
Początek adoracji o godz. 21.00, zakończenie w sobotę o godz. 5.00.
Proszę w zakrystii zgłaszać swój udział w modlitwie, aby przez wszystkie godziny były osoby adorujące.
W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem.

Prosimy o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafian z ulic:
ul. A8 numery: 2, 3, 4, 5, 6, 9, 11, 15, 17, 19, 21, 24, 33, 31, 33A, 35B, 37;
ul. A17 numery: 1, 2, 4, 6, 7, 8, 10, 5, 7, 12.
Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.
Msza św. za ofiarodawców na sprzątanie i przebudowę kościoła będzie we wtorek o godz. 18.00
.
W ubiegłą niedzielę na rzecz misji w Zambii zebrano ofiary w wysokości 5731 zł, 3 € i 5 £.
W imieniu siostry Judyty Bożek "Bóg zapłać" za ofiarność.

Przypominam o wakacyjnym konkursie fotograficznym na temat aniołów.
Prace proszę składać do niedzieli 13 września w zakrystii.

Pielgrzymka parafialna
Planowana jest parafialna pielgrzymka do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie
w dniach 3 i 4 października 2015 r. Odwiedzimy również m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego,
grób błog. ks. Jerzego Popiełuszki i świątynię Opatrzności Bożej.
Koszt 140 zł ( przejazd, dwa posiłki i nocleg).
Zapisy i informacje w zakrystii.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl

Poniedziałek - 31 .08.
za Parafian
18.00 +Barbara Szczęśniak, rocz. śm., m. Edward

Wtorek –1.09.
+Franciszka Rozpondek, gregoriańska
18.00 o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym
18.00 za ofiarodawców na remont i sprzątanie kościoła

Środa –2.09
18.00 +Anna i Stanisław Kruk

Czwartek- 3.08
18.00 za Zmarłych wypominanych

Piątek-4.09
15.00 +Eugeniusz, Maria Szostek
18.00 w int. Patrycji i Ani o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalszą drogę życia

Sobota – 5.09
18.00 w 50 rocz. ślubu

Niedziela – 6.09
9.00 +Maria Książek, syn Edward
10.30 w int. dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., za ich rodziców
10.30 +Zofia i Józef Gibas
12.00 +Andrzej Skrzekucki, od syna, synowej i wnuczki
16.00 +Stanisław Gajoch

Czytania na niedzielę 30.08.2015.

I czytanie:
(Pwt 4,1-2.6-8)
Mojżesz powiedział do ludu izraelskiego: A teraz, Izraelu, słuchaj praw i nakazów, które uczę was wypełniać, abyście żyli i doszli do posiadania ziemi, którą wam daje Pan, Bóg waszych ojców. Nic nie dodacie do tego, co ja wam nakazuję, i nic z tego nie odejmiecie, zachowując nakazy Pana, Boga waszego, które na was nakładam. Strzeżcie ich i wypełniajcie je, bo one są waszą mądrością i umiejętnością w oczach narodów, które usłyszawszy o tych prawach powiedzą: Z pewnością ten wielki naród to lud mądry i rozumny. Bo któryż naród wielki ma bogów tak bliskich, jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy? Któryż naród wielki ma prawa i nakazy tak sprawiedliwe, jak całe to Prawo, które ja wam dziś daję?

II czytanie:
(Jk 1,17-18.21b-22.27)
Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności. Ze swej woli zrodził nas przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń. a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze. Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata.

Ewangelia:
(Mk 7,1-8.14-15.21-23)
Zebrali się u Niego faryzeusze i kilku uczonych w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy. I zauważyli, że niektórzy z Jego uczniów brali posiłek nieczystymi, to znaczy nie obmytymi rękami. Faryzeusze bowiem, i w ogóle Żydzi, trzymając się tradycji starszych, nie jedzą, jeśli sobie rąk nie obmyją, rozluźniając pięść. I gdy wrócą z rynku, nie jedzą, dopóki się nie obmyją. Jest jeszcze wiele innych /zwyczajów/, które przejęli i których przestrzegają, jak obmywanie kubków, dzbanków, naczyń miedzianych. Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami? Odpowiedział im: Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, /dokonujecie obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych podobnych rzeczy czynicie. Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym.

Misyjne Drogi            gmina Zielonki               Światowe Dni Młodzieży w Krakowie