StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

25 Niedziela Zwykła 21.09.2014

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii św.
Nowenny stałe we wtorek, środę i czwartek.
W poniedziałek wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.
We wtorek wspomnienie św. Pio z Pietreciny, prezbitera.
Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej "Lectio divina" w salce na górze.
W czwartek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera. Wspólny różaniec o godz. 17.30.
W piątek Msza św. z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
W sobotę wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
W tym dnu zapraszam na spotkanie pielgrzymów do Grecji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
Potem spotkanie w salce.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie grupy teatralnej w salce.

VIII Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym
„Strumienie miłosierdzia” w dniach 26-27 września 2014 r. w godz. 9.00 – 21.00 w kościele na osiedlu Szklane Domy .
Szczegóły na plakatach i na ulotkach przy prasie religijnej.

Prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła Parafian z ulic:
Magiczne Wzgórze, Do Prochowni, Przy Forcie, Forteczna.
 Msza św. za ofiarodawców z poprzedniego tygodnia we wtorek o godz. 7.00.

Prosimy o wpłatę 140 zł. na pielgrzymkę na Dolny Śląsk.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii:
www.parafia-wegrzce.pl.

Intencje mszalne:

Poniedziałek- 22.09.
+Stanisław Płecki, od sąsiada Nowaka
18.00 +Maria Sokół, od Anny i Krzysztofa Michalskich

Wtorek –23.09.
za rodziny, które złożyły ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła
18.00 +Stanisław Barański, rocz. śm., ++ rodzice

Środa –24.09.
+Alicja Sokół, od brata Zbigniewa z rodziną
18.00 w intencji rodzin z Bolenia, które święciły pokarmy wielkanocne u pp. Niemców

Czwartek- 25.09.
+Alicja Sokół, od rodziny Michalskich
18.00 za zmarłych z rodzin Gałązków i Krawczyków

Piątek- 26.09.
+Alicja Sokół, od Haliny i Jana Gajochów z rodziną
18.00 +Michał Walków, ++ rodzice Magdalena i Leon

Sobota – 27.09.
+Władysław Chrzan, od Aliny Kula z rodziną
18.00 w 18 urodziny Pawła, dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże

Niedziela – 28.09.
+Franciszek Waśko, s. Franciszek
9.00 w intencji Rafała z okazji imienin, o zdrowie i błogosławieństwo Boże
10.30 +Stanisław Sandacz, rocz. śm.
12.00 w 18 rocz. urodzin Bartłomieja, podziękowanie z prośbą o dalszą opiekę Bożą
16.00 +Józef Jamróz, ż. Maria, s. Franciszek

Czytania na niedzielę 14.09.2014 r.

I czytanie:
(Iz 55,6-9)
Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko! Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje, i do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu. Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje - nad waszymi drogami i myśli moje - nad myślami waszymi.

II czytanie:
(Flp 1,20c-24.27a)
Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć. Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk. Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca, co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć. Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne. Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej.

Ewangelia:
(Mt 20,1-16a)
Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam. Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie? Odpowiedzieli mu: Bo nas nikt nie najął. Rzekł im: Idźcie i wy do winnicy! A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych! Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty. Na to odrzekł jednemu z nich: Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry? Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.

Misyjne Drogi            gmina Zielonki               Światowe Dni Młodzieży w Krakowie