StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Radio Katolickie
Wideo
Przydatne strony

21 Niedziela Zwykła 24.08.2014 r.

Dzisiaj o godz. 14.00 na boisku sportowym w Węgrzcach odbędą się "Dożynki Gminne 2014".

Nowenny stałe we wtorek, środę i czwartek.
We wtorek Uroczystość N.M.P Częstochowskiej.
W tym dniu będziemy modlić się za Kościół Prześladowany na Bliskim Wschodzie
W środę wspomnienie św. Moniki.
W czwartek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
Wspólny różaniec o godz. 6.30.
W piątek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; Msza św. z koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00

Prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła Parafian z ulic:
ul. C8 numery: 1, 2, 3, 6, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 16;
ul. C7 numery: 3, 6, 6a, 8.
Msza św. za ofiarodawców z poprzedniego tygodnia we wtorek o godz. 18.00.

Od przyszłej niedzieli będzie Msza św. o godz. 12.00.

Zapraszamy do uczestnictwa w wakacyjnym konkursie fotograficznym pt. "Ave Maria".
Tematem są sanktuaria, kościoły, kapliczki, obrazy i figury Matki Bożej.

Czekamy na prace, po wakacjach przygotujemy wystawę i wybierzemy najlepsze zdjęcia.

Prace prosimy oddawać w zakrystii do 14 września.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Wyjeżdżającym na urlop życzymy dobrego wypoczynku.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl.

Intencje mszalne:

Poniedziałek – 25.08.
za Parafian

Wtorek –26.08.
za rodziny, które złożyły ofiarę na sprzątanie i kwiaty do kościoła

Środa –27.08.
o zdrowie dla Stefana

Czwartek- 28.08.
za Parafian

Piątek- 29.08.
+Kazimiera i Marian Cichy

Sobota – 30.09.
+Stefania i Stanisław Kwinta, od córki

Niedziela – 31.08.
+Henryk, 4 rocz. śm.
9.00 w 20 rocz. urodzin Mateusza, o błogosławieństwo Boże
10.30 +Józef i Stefania Nogieć, +Barbara Tomaszewska
12.00 w 35 rocz. ślubu Józefy i Jana, o błogosławieństwo Boże
16.00 w 30 rocz. ślubu Kaziemierza i Danuty, o błogosławieństwo Boże
16.00 w 18 rocz. urodzin Aleksandry, o błogosławieństwo Boże

Czytania na niedzielę 24.08.2014 r.

I czytanie:
(Iz 22,19-23)
To mówi Pan do Szebny, zarządcy pałacu: Gdy strącę cię z twego urzędu i przepędzę cię z twojej posady, tegoż dnia powołam sługę mego, Eliakima, syna Chilkiasza. Oblokę go w twoją tunikę, przepaszę go twoim pasem, twoją władzę oddam w jego ręce: on będzie ojcem dla mieszkańców Jeruzalem oraz dla domu Judy. Położę klucz domu Dawidowego na jego ramieniu; gdy on otworzy, nikt nie zamknie, gdy on zamknie, nikt nie otworzy. Wbiję go jak kołek na miejscu pewnym; i stanie się on tronem chwały dla domu swego ojca.

II czytanie:
(Rz 11,33-36)
O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi! Kto bowiem poznał myśl Pana, albo kto był Jego doradcą? Lub kto Go pierwszy obdarował, aby nawzajem otrzymać odpłatę? Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego [jest] wszystko. Jemu chwała na wieki. Amen.

Ewangelia:
(Mt 16,13-20)
Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.

Misyjne Drogi            gmina Zielonki               Światowe Dni Młodzieży w Krakowie