StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

20 Niedziela Zwykła 20.08.2017

W okresie wakacji Msze św. w ciągu tygodnia według podanych intencji mszalnych.
Kancelaria parafialna czynna we wtorek, czwartek i piątek w godz. 18.30-19.15
i w poniedziałek i czwartek w godz. 7.30-8.00.

W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża.
We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne Lectio divina.
W czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła.
W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 na boisku TS Węgrzce Msza św. w ramach Gminnych Dożynek.
Dzień wcześniej o godz. 18.00 plenerowe przedstawienie w wykonaniu parafialnej grupy teatralnej nawiązujące do twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła parafian z ulic
ul.C19 numery: 1 -6;
ul.C1 numery: 29, 42, 46;
ul.C20 numery: 1-5
Najlepiej zebrać je po sąsiedzku i przekazać do zakrystii do piątku.
Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie, wypraszając wiele łaski Bożej.
Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parawww.parafia-wegrzce.pl

Poniedziałek -21.08.

7.00 za Parafian

Wtorek - 22.08.

18.00 za Ofiarodawców

Środa– 23.08.

18.00 +Rafał Mielec

Czwartek 24.08.

7.00 +Krzysztof Ojczyk, od Elżbiety, Joasi, Agnieszki Popowicz

Piątek- 25.08.

15.00 w 39 rocz. ślubu Janiny i Józefa

18.00 +Bogdan Zawadziński, od Pawła z rodziną

Sobota- 26.08.

8.00 +Tomasz Zagórski

18.00 +Helena Kula, 1 rocz. śm.

Niedziela -27.08.

7.00 w urodziny Mateusza

9.00 w 23 rocz. ślubu Doroty i Pawła

10.30 +Zdzisław i Katarzyna Padlik

14.00 Gminne Dożynki ( boisko TS Węgrzce, ul. B 5)

16.00 +Maria i Józef Jamróz, s. Franciszek

Czytania na 20 sierpnia 2017 r.

I czytanie: (Iz 56,1.6-7)
Tak mówi Pan: Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić. Błogosławiony człowiek, który tak czyni, i syn człowieczy, który się stosuje do tego: czuwając, by nie pogwałcić szabatu, i pilnując swej ręki, by się nie dopuściła żadnego zła. Niechże cudzoziemiec, który się przyłączył do Pana, nie mówi tak: Z pewnością Pan wykluczy mnie ze swego ludu. Rzezaniec także niechaj nie mówi: Oto ja jestem uschłym drzewem. Tak bowiem mówi Pan: Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, dam miejsce w moim domu i w moich murach oraz imię lepsze od synów i córek, dam im imię wieczyste i niezniszczalne. Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i ażeby miłować imię Pana i zostać Jego sługami - wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza, przyprowadzę na moją Świętą Górę i rozweselę w moim domu modlitwy. Całopalenia ich oraz ofiary będą przyjęte na moim ołtarzu, bo dom mój będzie nazwany domem modlitwy dla wszystkich narodów.

II czytanie: (Rz 11,13-15.29-32)
Do was, pogan, mówię: Będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim w tej nadziei, że może pobudzę do współzawodnictwa swoich rodaków i przynajmniej niektórych z nich doprowadzę do zbawienia. Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia? Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami mogli dostąpić miłosierdzia. Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.

Ewangelia: (Mt 15,21-28)
Jezus podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami! Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom. A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów. Wtedy Jezus jej odpowiedział: O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz! Od tej chwili jej córka została uzdrowiona.

24 Sierpnia 2017
Imieniny obchodzą:
Bartłomiej,
Cieszymir, Jerzy,
Joanna, Malina,
Michalina
Do końca roku zostało 130 dni.

_________________________________________________________
www.parafia-wegrzce.pl Parafia pw sw Andrzeja Boboli w Wegrzcach