StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

29 Niedziela Zwykła 19.10.2014

Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.30.
Nowenny stałe we wtorek, środę i czwartek.
Jutro uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
We wtorek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. O godz. 18.45 w salce na górze spotkanie biblijne Lectio divina.
W środę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. O godz. 18.45. próba chóru parafialnego. W tym dniu uroczystości odpustowe w Centrum św. Jana Pawła II.
W czwartek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
W piątek wspomnienie . Msza św. z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. (z wyjątkiem 7.00) w salce na górze
projekcja filmu "Biblio - ojczyzno moja".

Prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła Parafian z ulic:
ul. B1 numery: 33, 36, 37, 39, 41, 43, 45;
Dziekanowice numery: 35, 68, 83, 84, 55, 115, 123, 124, 126, 143 p.
Msza św. ofiarodawców z poprzedniego tygodnia we wtorek o godz. 7.00.

"Bóg zapłać" za ofiary złożone na Fundusz Nowego Tysiąclecia.
W naszej parafii zebrano kwotę 2915 zł.

Zbliża się miesiąc listopad. Przyjmujemy na wypominki, czyli modlitwę Kościoła za zmarłych.
Za poleconych na wypominki listopadowe modlimy się podczas procesji na cmentarzu
oraz odmawiamy modlitwę różańcową w dni powszednie listopada (poniedziałek, środę i piątek)
przed Mszą św. o godz. 18.00.
Za zmarłych poleconych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami św.
- z wyjątkiem godz. 10.30 - a także odprawiamy Mszę św. w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 7.00.
Przy prasie znajdują się specjalnie kartki, które po wypełnieniu prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Na kartkach z wypominkami rocznymi poza imionami i nazwiskami zmarłych proszę wpisać godzinę Mszy św.
przed którą chcemy, aby modlono się za naszych bliskich.

Sprzątając na cmentarzu groby naszych bliskich prosimy o segregację śmieci.
Śmieci naturalne (biodegradalne) wrzucamy do dołu, natomiast szkło, plastyki i metale do kontenera.
Panu Janowi Kurkiewiczowi dziękujemy za wykoszenie trawy na cmentarzu.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl.

Intencje mszalne:

Poniedziałek- 20.10.
za Parafian
18.00 +Maria i Józef Krawczyk. Zofia i Wanda Figiel

Wtorek –21.10.
za rodziny, które złożyły ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła
18.00 +Helena Zębik

Środa –22.10.
+Janina Radzikowska, greg.
18.00 +Honorata i Alojzy Fasuga, ++ z rodziny

Czwartek- 23.10.
+ Janina Radzikowska, greg.
18.00 +Tomasz Zagórski, rocz. śm.

Piątek- 24.10.
+Janina Radzikowska, greg.
18.00 +Maria Krawczyk. s. Stanisław

Sobota – 25.10.
+ Janina Radzikowska, greg.
18.00 w 18 urodziny Alicji, z prośbą o dary Ducha Świętego

Niedziela – 26.10.
+Maria i Piotr Kozłowscy, c. Janina, Elzbieta, s. Józef
9.00 +Jadwiga i Antoni Pyko
10.30 +Stefana Krawczyk, 1 rocz. śm.
12.00 +Wiesław Kuc, 22 rocz. śm.
16.00 + Janina Radzikowska, greg.

Czytania na niedzielę 19.10.2014 r.

I czytanie:
(Iz 45,1.4-6)
To mówi Pan o swym pomazańcu Cyrusie: Ja mocno ująłem go za prawicę, aby ujarzmić przed nim narody i królom odpiąć broń od pasa, aby otworzyć przed nim podwoje, żeby się bramy nie zatrzasnęły. Z powodu sługi mego Jakuba, Izraela, mojego wybrańca, nazwałem ciebie twoim imieniem, pełnym zaszczytu, chociaż Mnie nie znałeś. Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga. Przypaszę ci broń, chociaż Mnie nie znałeś, aby wiedziano od wschodu słońca aż do zachodu, że beze Mnie nie ma niczego. Ja jestem Pan, i nie ma innego.

II czytanie:
(1 Tes 1,1-5b)
Paweł, Sylwan i Tymoteusz do Kościoła Tesaloniczan w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie. Łaska wam i pokój! Zawsze dziękujemy Bogu za was wszystkich, wspominając o was nieustannie w naszych modlitwach, pomni przed Bogiem i Ojcem naszym na wasze dzieło wiary, na trud miłości i na wytrwałą nadzieję w Panu naszym Jezusie Chrystusie. Wiemy, bracia przez Boga umiłowani, o wybraniu waszym, bo nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się przez samo tylko słowo, lecz przez moc i przez Ducha Świętego, z wielką siłą przekonania. Wiecie bowiem, jacy byliśmy dla was, przebywając wśród was.

Ewangelia:
(Mt 22,15-21)
Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli: Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: Czemu Mnie wystawiacie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową! Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: Czyj jest ten obraz i napis? Odpowiedzieli: Cezara. Wówczas rzekł do nich: Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga.

Misyjne Drogi            gmina Zielonki               Światowe Dni Młodzieży w Krakowie