StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Przydatne strony

30 Niedziela Zwykła - 26.10.2014
Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

Dzisiaj po wszystkich Mszach św. (z wyjątkiem 7.00) w salce na górze projekcja filmu
"Biblio - ojczyzno moja".

Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.30.
Nowenny stałe we wtorek, środę i czwartek.
We wtorek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
O godz. 18.45 w salce na górze spotkanie biblijne Lectio divina.
W piątek Msza św. z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
Okazja do spowiedzi św. w godz. 17.15-18.30

W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i o 12.00 oraz o 14.00 na cmentarzu wraz z nabożeństwem za zmarłych.
Nie będzie Mszy św. w kościele o godz. 16.00.
Wierni, którzy 1 i 2 XI nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, mogą dostąpić odpustu zupełnego,
który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Można uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.
Należy przyjąć Komunię św., odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”,
oraz pomodlić się w intencjach Ojca św.
Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych,
zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
Odpust ten w dniach: od 1 do 8 XI jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.
Za poleconych na wypominki listopadowe odmawiamy modlitwę różańcową
w dni powszednie listopada (poniedziałek, środę i piątek) przed Mszą św. o godz. 18.00.
Przyjmujemy na wypominki, czyli modlitwę Kościoła za zmarłych.
Polecamy naszych Zmarłych w wypominkach listopadowych i rocznych.

Prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła Parafian z ulic
ul.Powstańców nr: 113, 115a;
ul.Dziekanowicka nr: 2e, 2f, 3, 3a, 3c, 3d, 5, 7, 7a, 9a, 9b
Msza św. ofiarodawców z poprzedniego tygodnia we wtorek o godz. 7.00.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl.

Intencje mszalne:

Poniedziałek- 27.10.
za Parafian
18.00 +Janina Radzikowska, greg.

Wtorek –28.10.
za rodziny, które złożyły ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła
18.00 +Janina Radzikowska, greg.

Środa –29.10.
+Janina Radzikowska, greg.
18.00 +Paweł Broś

Czwartek- 30.10.
7.00 +
Janina Radzikowska, greg.
18.00 w 42 rocznica ślubu Stanisława i Jerzego, dziękczynna z prośba o dalsze łaski

Piątek- 31.10.
za Parafian18.00 +Janina Radzikowska, greg.

Sobota – 1.11.
+ Janina Radzikowska, greg.
9.00 +Tadeusz Dzioba, Alicja Popiołek
10.30 +Józef Malarz, Tadeusz Malarz
12.00 +Helena i Roman Jamróz, Stanisław Broś, Jan Tomczyk
14.00 za wszystkich Zmarłych spoczywających na cmentarzu w Węgrzcach
14.00 +Ks. Włodzimierz Bogacz

Niedziela – 2.11.
+Janina Radzikowska
9.00 +Maciej Nagelholz
10.30 +Józef Kuś, 9 rocz. śm., ++ z rodziny Kusiów
12.00 +Anna Płaneta, 4 rocz. śm.
16.00 + Stanisław Rozpondek, 10 rocz. śm.

Czytania na niedzielę 26.10.2014 r.

I czytanie:
(1 Krl 8,22-23.27-30)
Salomon stanął przed ołtarzem Pana wobec całego zgromadzenia izraelskiego i wyciągnąwszy ręce do nieba, rzekł: „O Panie, Boże Izraela! Nie ma takiego Boga jak Ty ani w górze na niebie, ani w dole na ziemi, tak zachowującego przymierze i łaskę względem Twoich sług, którzy czczą Cię z całego swego serca. Czy jednak naprawdę zamieszka Bóg na ziemi? Przecież niebo i niebiosa najwyższe nie mogą Cię objąć, a tym mniej ta świątynia, którą zbudowałem. Zważ więc na modlitwę Twego sługi i jego błaganie, o Panie, Boże mój, i wysłuchaj to wołanie i tę modlitwę, w której dziś twój sługa stara się ubłagać Cię o to, aby w nocy i w dzień Twoje oczy patrzyły na tę świątynię. Jest to miejsce, o którym powiedziałeś: "Tam będzie moje imię", tak aby wysłuchać modlitwę, którą zanosi Twój sługa na tym miejscu. Dlatego wysłuchaj błaganie Twego sługi i Twego ludu, Izraela, ilekroć modlić się będzie na tym miejscu. Ty zaś wysłuchaj na miejscu Twego przebywania w niebie. Nie tylko wysłuchaj, ale też i przebacz”.

II czytanie:
(1 Kor 3,9b-11.16-17)
Bracia: Jesteście Bożą budowlą. Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego niż ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście.

Ewangelia:
(Łk 19,1-10)
Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”. Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

Misyjne Drogi            gmina Zielonki               Światowe Dni Młodzieży w Krakowie