StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Start Start
Nasza Parafia
Msze święte
Częste pytania
Kancelaria
Sakramenty święte
Odpust
Modlitwy
modlitwa wstawiennicza
>> Modlitwa wstawiennicza
>> Świadectwa
Księża
Duszpasterstwo
Kącik misyjny
Nasi artyści
Wydarzenia
Kontakt
Konto
Radio Katolickie
Wideo
Przydatne strony
Szukaj

2. NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.2017 r.


Roraty codziennie w ciągu tygodnia o godz. 6.45. Dzisiaj składka na cele inwestycyjne naszej parafii. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w kościele i przelewy bankowe.  Będzie to także dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszek przed kościołem.

W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Pan kościelny roznosi opłatki na stół wigilijny, które są poświęcone w naszym kościele. Dzisiaj ul. A 9,  Magiczna, A10, A11, A12, A11, A13, A14, w poniedziałek lewa strona Błoń, wtorek prawa strona Błoń, środa Galicja, Słoneczne, czwartek Stacja Doświadczalna. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na  inwestycje w naszej parafii.

W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie. W sobotę  na roratach rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.

W przyszłą niedzielę  na Mszy św. o godz. 12.00. rozstrzygnięcie konkursu na własnoręcznie wykonaną szopkę. Będą nagrody.

Caritas rozprowadza świece w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ofiara złożona przy tej okazji wpiera dzieła charytatywne  archidiecezji krakowskiej  i naszej parafii.  Przygotowane będą paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Prosimy o pomoc wszystkich, którzy mogliby wesprzeć to dzieło. W sklepach na terenie parafii (u Włocha, u Roberta,  Leji, sklep Majsterek, ul. Warszawska, w Bosutowie, Euro na Sudole, Lewiatan) wystawione będą kosze, do których można do wtorku 19 grudnia składać dary dla potrzebujących.

Parafian z Bolenia z ul. Matejki numery 55, 57, 59, 60, 61, 62, 66, 70, 83, 87, 89, 95, 97, 99, 103, 116 prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła. Najlepiej zebrać je po sąsiedzku i przekazać do zakrystii do piątku. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.

W dniach 08.10 – 15.10.2018 r. organizowana będzie pielgrzymka do Gruzji. Koszt: 3690 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii. Przy zapisie zaliczka 300 zł.

Solenizantów  i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie,  wypraszając wiele łaski Bożej. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy na 2018 rok  i  odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.plIntencje mszalne 

Poniedziałek -11.12.
6.45 za Parafian
18.00 +Bogusław Suchecki, od rodziny Lenart ze Stadnik
Wtorek -12.12.
6.45 +Jadwiga Gaik
18.00 ++ z rodziny Widyków
Środa - 13.12.
6.45 za parafian z ulic A9 i B4 ( przy okazji  organizowania  ołtarza na Boże Ciało)
18.00 +Jan Pławecki, od syna Zenona z rodziną
Czwartek - 14.12.
6.45  o zdrowie dla Jadwigi Łuszczyk
18.00 +Stanisław Urlik, 2 rocz. śm.
Piątek - 15.12.
6.45 +Jan Pławecki, od wnuczki Justyny
15.00 za dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 w urodziny Karoliny o błogosławieństwo Boże
Sobota - 16.12.
6.45 +Czesław Cygan, od Elko Skwiert
18.00 +Władysława Mól, od chrześniaka Stanisława Szostka
Niedziela  - 17.12.
7.00 +Karolina Kurkiewicz
9.00 za Ks. Dariusza, od Kół Różańcowych
10.30 +Lech Mazurek
12.00 +Wincenty Nosal, Jan i Józefa Sapeta
16.00 w intencji rodzin z Bolenia i os. Bosutów, które święciły pokarmy wielkanocne.

 


 

Czytania na 10 grudnia  2017 r.


I czytanie: (Iz 40,1-5.9-11): Pocieszcie, pocieszcie mój lud! mówi wasz Bóg. Przemawiajcie do serca Jeruzalem i wołajcie do niego, że czas jego służby się skończył, że nieprawość jego odpokutowana, bo odebrało z ręki Pana karę w dwójnasób za wszystkie swe grzechy.Głos się rozlega: Drogę dla Pana przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec naszemu Bogu! Niech się podniosą wszystkie doliny, a wszystkie góry i wzgórza obniżą; równiną niechaj się staną urwiska, a strome zbocza niziną gładką. Wtedy się chwała Pańska objawi, razem ją wszelkie ciało zobaczy, bo usta Pańskie to powiedziały. Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny w Syjonie! Podnieś mocno twój głos,zwiastunko dobrej nowiny w Jeruzalem! Podnieś głos, nie bój się! Powiedz miastom judzkim: Oto wasz Bóg! Oto Pan Bóg przychodzi z mocą i ramię Jego dzierży władzę .Oto Jego nagroda z Nim idzie i przed Nim Jego zapłata.Podobnie jak pasterz pasie On swą trzodę, gromadzi ją swoim ramieniem, jagnięta nosi na swej piersi,owce karmiące prowadzi łagodnie.

II czytanie: (2 P 3,8-14): Umiłowani, niech to jedno nie będzie dla was tajne, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień. Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia. Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione. Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności, gdy oczekujecie i staracie się przyśpieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość. Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby /On/ was zastał bez plamy i skazy - w pokoju.

Ewangelia:  (Mk 1,1-8): Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Jak jest napisane u proroka Izajasza: Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki. Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając /przy tym/ swe grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym.

 

14 Grudnia 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Izydor, Naum,
Pompejusz,
Sławobor, Spirydion
Do końca roku zostało 18 dni.
RORATY 2017
- - - - - - -
nasz autobus podwiezie Ciebie na roraty - zobacz rozkład jazdy
top of page
Advertisement


_________________________________________________________
www.parafia-wegrzce.pl Parafia pw sw Andrzeja Boboli w Wegrzcach