StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

3 Niedziela Zwykła 22.01.2017

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Msze św. w ciągu tygodnia według podanych intencji Mszalnych.
We wtorek wspomnienie św Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
O godz. 18.30 spotkanie biblijne Lectio divina.
W środę święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.
W czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
W piątek wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.
W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
W tym dniu o godz. 11.00 ingres arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do Katedry na Wawelu.

W dniach 2 – 9 lipca 2017 r. odbędzie się parafialna pielgrzymka po sanktuariach Słowacji, Węgier i Austrii.
W programie m.in. zwiedzanie Budapesztu, Wiednia i Mariazell oraz dzień wypoczynku nad Balatonem.
Koszt 1890 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie opłatkowe w czwartek, 26 stycznia o godz. 19.00.
Od 20 stycznia w kinach można oglądać film Ślady stóp. To najnowsze dzieło twórców słynnego filmu Ziemia Maryi.
W tym pięknym obrazie widz staje się niejako pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia.
Zachęcamy, by wybrać się do kina na ten wartościowy film.

Przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych na II półrocze 2017 r.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl

Poniedziałek -23.01.
7.00 za Parafian18.00 w intencji Bogu wiadomej

Wtorek - 24.01.
7.00 +Maria Sokół, od Wiesława i Józefy z rodziną
7.00 +Tadeusz Dopierała, od pracowników Stacji Doświadczalnej

Środa-25.01.
7.00 +Stanisława Kleta, od wnuczki Karoliny z rodziną
18.00 +Tadeusz Kruk, od córki z mężem

Czwartek-26.01.
7.00 +Tadeusz Franczyk, od Haliny i Zbigniewa Cegła z rodziną
18.00 o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Agnieszki

Piątek-27.01.
15.00 +Tadeusz Dopierała, od pracowników Stacji Doświadczalnej
18.00 +Jan Hebdowski, w 6. rocz. śm.

Sobota -28.01
7.00 +Tadeusz Franczyk, od teściów Fajto z Rusocic
18.00 +Marian Krakowski, od siostry Bolesławy

Niedziela - 29.01.
7.00 +Czesław Perski, Maciej Dziubla, ż. Katarzyna, Anna Kaczówka
9.00 +Józef i Maria Jamróz, s. Franciszek
10.30 +Maciej Nagelholz
12.00 +Maria Pardiak, 9 rocz. śm.
16.00 +Jan Włoch.

Czytania na 22 stycznia 2017 r.

I czytanie:
(Iz 8,23b--9,3)
W dawniejszych czasach upokorzył [Pan] krainę Zabulona i krainę Neftalego, za to w przyszłości chwałą okryje drogę do morza, wiodącą przez Jordan, krainę pogańską. Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu. Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemięzcy jak w dniu porażki Madianitów.

II czytanie:
(1 Kor 1,10-13.17)
Upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. Myślę o tym, co każdy z was mówi: Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa. Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża.

Ewangelia:
(Mt 4,12-23)
Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: Ziemia Zabulona i ziemia Neftalegou, Droga morska, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło. Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie. Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi. Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim. I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.

gmina Zielonki               Światowe Dni Młodzieży w Krakowie