StartNasza ParafiaMsze święteCzęste pytaniaKancelaria
Wideo
Przydatne strony

26 Niedziela Zwykła 28.09.2014

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie grupy teatralnej w salce.
Nowenny stałe we wtorek, środę i czwartek.
W poniedziałek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
We wtorek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej "Lectio divina" w salce na górze.
We środę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
W tym dniu rozpoczęcie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30.
W czwartek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
W piątek Msza św. z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
W tym dniu I piątek miesiąca; okazja do spowiedzi św. w godz.: 6.30-7.00, 14.30-15.00 i 17.00-18.00.
Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
W sobotę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.30.
W tym dniu wyjazd na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów na Dolnym Śląsku.
Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 5.30, wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przed kościołem.
Powrót w niedzielę wieczorem.

Prosimy o ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła parafian
z ulicy B4 numery: 1, 2, 3, 5, 7, 9, 17, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33 .
Msza św. za ofiarodawców z poprzedniego tygodnia we wtorek o godz. 7.00.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy naszej modlitwie i życzymy wiele łaski Bożej.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii: www.parafia-wegrzce.pl.

Intencje mszalne:

Poniedziałek- 29.09.
za Parafian18.00 +Rafał Mielec, w dniu imienin

Wtorek –30.09.
7.00
za rodziny, które złożyły ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła
18.00 +Andrzej Szeptycki, 6. rocz. śm.

Środa –1.10.
7.00
+Matylda Bednarz18.00 +Jan Maj, 15. rocz. śm.

Czwartek- 2.10.
7.00
za zmarłych wypominanych18.00 w 3. urodziny Maksymiliana Fijoł, o błogosławieństwo Boże

Piątek- 3.10.
za Parafian
15.00 w 60. rocz. ślubu Zdzisławy i Pawła, dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże
18.00 +Urszula Grudzień

Sobota – 4.10.
+Alicja Sokół, do chrześnicy Agnieszki z rodziną
18.00 w 30. rocz. ślubu Ewy i Mariana, podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej

Niedziela – 5.10.
+Józef Przysiężniak, 7. rocz. śm., ++ rodzice Helena i Józef
9.00 +Jadwiga i Władysław Nowak10.30 +Maria i Franciszek Jamróz
12.00 + Jadwiga i Mieczysław Marszowscy, c. Maria Woźniczka
16.00 w 1. rocz. ślubu Izabeli i Bartłomieja

Czytania na niedzielę 28.09.2014 r.

I czytanie:
(Ez 18,25-28)
Wy mówicie: Sposób postępowania Pana nie jest słuszny. Słuchaj jednakże, domu Izraela: Czy mój sposób postępowania jest niesłuszny, czy raczej wasze postępowanie jest przewrotne? Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości, dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze.

II czytanie:
(Flp 2,1-11)
Jeśli więc jest jakieś napomnienie w Chrystusie, jeśli - jakaś moc przekonująca Miłości, jeśli jakiś udział w Duchu, jeśli jakieś serdeczne współczucie - dopełnijcie mojej radości przez to, że będziecie mieli te same dążenia: tę samą miłość i wspólnego ducha, pragnąc tylko jednego, a niczego nie pragnąc dla niewłaściwego współzawodnictwa ani dla próżnej chwały, lecz w pokorze oceniając jedni drugich za wyżej stojących od siebie. Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich! To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.

Ewangelia:
(Mt 21,28-32)
Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy! Ten odpowiedział: Idę, panie!, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: Nie chcę. Później jednak opamiętał się i poszedł. Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca? Mówią Mu: Ten drugi. Wtedy Jezus rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć.

Misyjne Drogi            gmina Zielonki               Światowe Dni Młodzieży w Krakowie